top of page

Nová cesta stejný cíl

Aktualizováno: 27. 10. 2022


Dovolte mi abych představil náš ústav. Národní institut pro obranu a bezpečnost, z.ú. (dále jen NIOB) byl založen roku 2016. Hlavní činností Institutu byly převážně odborné debaty zaměřené na bezpečnost a obranu ČR. Dnes hlavním cílem činností Národního institutu pro obranu a bezpečnost, z.ú. je aktivně přispívat k výchově nastupujících generaci k hrdosti, vlastenectví a schopnosti čelit krizovým situacím. Zasazujeme se o budování aktivní občanské společnosti schopné efektivně hájit svou národní suverenitu a k posilování občanské spoluzodpovědnosti za všeobecnou bezpečnost a obranu České republiky v případě jejího ohrožení.


Jmenuji se Stanislav Gazdik a do pozice ředitele NIOB z.ú. jsem byl zvolen 01.10.2022. Jsem dnes válečný veterán a bývalý legionář er. sergent chef (médaille militaire). Do cizinecké legie jsem vstoupil v roce 1991. Díky výborným výsledkům v roli odstřelovače jsem se dostal jako první člověk z východní Evropy do speciální jednotky Group Commandos Parachutistes (GCP) v 2 REP. V jednotce jsem působil devět let jako šéf instruktor pro boj z blízka, také jsem měl na starosti výcvik a technickou přizpůsobivost v terénu. GCP jednotka má pouze 25 vojáků z celkových 8200, kterými legie disponuje, a patří k nejprestižnějším speciálním jednotkám světa. Během své armádní kariéry jsem se zúčastnil misí v Sarajevu, Kosovu, Mostaru, Makedonii, Centrální Africe, Čadu, Brazavilu, Kongu, Gabonu, Djibouti. Z cizinecké legie jsem odešel do civilu v roce 2006.


Garanti NIOB jsou generál v záloze Ing. Karel Blahna, PaedDr. pplk. v záloze Pavel Landa, Ing. Major Ing. Ján Vištiak.


Pozici ředitele NIOB jsem přijal i jako morální povinnost vůči našemu státu.


Pevně věřím, že nalezneme podporu z Vaší strany a vytvoříme úzkou a oboustranně prospěšnou spolupráci.66 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Pararescue PJ

bottom of page