top of page

Čidlo proti mizernému životu

Aktualizováno: 18. 9. 2022

královský návyk ochránce


Gratulujeme, protože dnes uděláš další krok k vítězství. Tento článek prověří, jestli máš právo na mimořádný život a také ti nabídne elitní kontrolní čidlo.


Od počátku světa dosahují mimořádného života ti, kteří dokážou zpaměti odpovědět na následující otázky. Pokud na ně nemáš jasné a okamžité odpovědi, nemáš právo na mimořádný život. Můžeš se vztekat, můžeš nesouhlasit, můžeš tento svitek odsoudit nebo můžeš mít svou pravdu. To ti nikdo nebere, protože existují výjimky. Ano. Nicméně, většinu z těch, kteří neumí okamžitě zpaměti odpovědět na následující otázky, nečeká dobrý život. To nám dokazují fakta a čísla. Dobrá zpráva ale je, že se to dá kdykoliv změnit.


Čtyři otázky pro kontrolu mimořádného života

 1. Jaké jsou tři nejdůležitější cíle, související s tvou prací?

 2. Jaké jsou teď tři tvé nejdůležitější finanční cíle?

 3. Jaké jsou tvoje aktuální tři nejdůležitější cíle ve vztahu k rodině nebo k jiným lidem?

 4. Jaké jsou v současnosti tvé tři nejdůležitější cíle, související se zdravím a fyzickou kondicí?

Výše uvedené otázky se dají také otočit naruby

 • Jaké jsou v současnosti tvoje 3 největší životní starosti?

 • Čím se trápíš? Čím se neustále zabýváš, co tě dráždí a rozčiluje?

 • Co ti bere pocit štěstí? Jak se říká, kde tě tlačí bota?

 • Jak bych mohl své problémy jednoduše řešit?

V celé historii lidstva úspěšné ženy a muže spojuje důležitá věc. Úspěšní a šťastní lidé věnují čas tomu, aby stanovili úplně a jasně Kdo jsou a Co chtějí. To znamená, kým chtějí být a za čím chtějí jít. Připomíná to realizaci stavby. Prvně vznikne touha (vize), pak podrobné plány (přesné cíle) a až teprve úplně nakonec se začne stavět dům. Nikdy ne naopak.


Průměrní lidé se prostě bezhlavě řítí do života bez plánů a cílů a pak se diví, proč nedosáhli ničeho důležitého nebo proč si nic neudrželi?


Henry David Rose řekl:

Stavět vzdušné zámky je správně tam, kde je jejich místo. Ale pak se pusť do práce! Mnoho lidí nevěří, že písemné vymezení jasných budoucích vizí a cílů je nutností k tomu, aby byl člověk už dnes, hned teď šťastný, bez ohledu na to, zda svých cílů dosáhne nebo ne. Pocit štěstí přináší cesta. Ta cesta je to štěstí. Ale když nemáš vize a cíle, po žádné cestě vlastně nejdeš. A to je nejenom frustrující, ale také to přivolává strach. Když nikam nejdeš, tak stojíš. Zkus stát fyzicky na jednom místě třeba 2 dny a skoro umřeš nudou, strachem nebo problémy, které ti to vyprodukuje.


No a není škoda nemít vize a cíle, když si je můžeš stanovit zdarma, kdykoliv, kdekoliv, a když přinášejí tolik radosti, jistoty, odvahy, dobrodružství a prosperity? Proč je nemít?

Milý ochránce, kéž tě tento text inspiroval k činům. Kéž ti připomenul to, co dávno víš, a co věděli i ti nejšťastnější velikáni světa. Kéž ti ukázal to, co hledáš nebo to, co ti chybí pro tvůj mimořádný život.


ÚKOL

Pokud si chceš osvojit královský návyk čtyř otázek a mít jistotu mimořádného života, napiš si do následující připomínku.


Odpovědět na otázky pro kontrolu mého štěstí:

 1. Jaké jsou mé tři pracovní cíle?

 2. Jaké jsou mé tři finanční cíle?

 3. Jaké jsou mé tři cíle k rodině a lidem?

 4. Jaké jsou mé tři cíle pro zdraví?

Tyto 4 odvážné otázky jsou skvělou příležitostí, jak odhalit příčinu průměrného nebo podprůměrného života. Je to jako "kontrolní čidlo proti mizernému životu". Zkus to, protože to stojí za to!

66 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Vzdělání

bottom of page